Benefity w Polsce – bo Polacy nie gęsi!

Niedawno pisaliśmy o najciekawszych benefitach, jakie mają pracownicy w zagranicznych firmach. Jednak na rodzimym podwórku też możemy już wyróżnić kilka przykładów ciekawych form „rozpieszczania” pracowników. Oto firmy, które wyróżniają się pod tym względem w Polsce.

1. Codewise

Od ciągłego siedzenia przed komputerem z pewnością bolą plecy. Oczywiście, można inwestować w wygodne fotele, pilnować prawidłowej postawy, ale bądźmy szczerzy – 8 godzin zawsze robi swoje. Codewise to firma parająca się tworzeniem oprogramowania dla marketingu, więc dzielni programiści muszą być szczególnie narażeni na nieprzyjemne bóle pleców. Wychodząc im naprzeciw, firma oferuje darmowe masaże.

2. ArcerolMittal Poland

Praca w wytwórni stali nie należy do lekkich, łatwych i przyjemnych. Wiąże się też z możliwymi problemami zdrowotnymi. Aby zadbać o swoich pracowników, luksemburski gigant oferuje w Polsce tzw. Tygodnie Zdrowia. W trakcie ich trwania można m.in. wziąć udział w szeregu badań lekarskich i skorzystać z porad dietetyka. Dodatkowo, firma funduje wszystkim wczasy pod gruszą.

3. Avon

Każdy z nas lubi, gdy się o nim pamięta. Znana firma kosmetyczna również pamięta o swoich pracownikach. W dniu urodzin, każdy z nich dostaje paczkę-niespodziankę oraz wolne w pracy.

4. Citi Handlowy

Znany bank oferuje jeden z ciekawszych benefitów, jakie można zaoferować pracownikom. Co więcej, nie dotyczy on ich bezpośrednio. Chodzi o wspieranie pozazakładowych aktywności i hobby. Citi Handlowy wspomaga finansowo każde koło, klub czy stowarzyszenie, do którego przynależy jego pracownik.

5. Kainos

Firma ta, jest jedną z nielicznych, które oferują tak szeroki wachlarz rozmaitych benefitów. Nie sposób wymienić wszystkich, więc ograniczymy się do wybranych przykładów. Po pierwsze: nie ma sztywnych ram godzinowych. Jedyny wymóg to obecność w pracy w godzinach 10-16 i spędzenie w niej łącznie 7,5 godziny dziennie. O której przyjdziemy – to już nasza sprawa. Co więcej, jeśli interesuje nas praca zdalna, to przez 3 dni w tygodniu możemy ją tak wykonywać. Za mało? Środa jest dniem owoców – pracownicy otrzymują darmową dostawę pysznych witamin, a w dzień wypłaty są im stawiane darmowe drinki.

Co prawda w Polsce nie ma jeszcze zbyt rozwiniętego systemu benefitów pracowniczych, ale najważniejsze, że dobre, zachodnie praktyki wchodzą do polskich firm.

stopka